SARIYER ALTINKUM PLAJI

İSTANBUL PLAJLARI

İstanbul Plajları

ALTINKUM KADINLAR PLAJI

Ülkemiz denize kıyısı olan, her bütçeye uygun tatil imkanları ile cennet bir vatandır. Tatil için oldukça fazla seçenek bulunması ile beraber kolay ulaşılabilir tatil imkanları ile de her kesimin faydalanabileceği tatil imkanları mevcuttur. Tatil denilince ilk akla gelen deniz tatili olmaktadır. Bununla beraber alternatif tatil imkanları da bulunmaktadır. Kişilerin yaşadıkları şehirde plaj olup olmaması da tatilciler için merak konusu olmaktadır. Ekonomik sebepler, çalışanların izin durumları ve uzak mesafeyi tercih etmeyenler için yaşadıkları şehirde hangi plajların olduğu araştırılmaktadır. İstanbul içi plaj arayışında olanlara İstanbul plajları hakkında rehber niteliğinde bir yazı hazırladık. 

Sarıyer Altınkum Plajı

İstanbul içerisinde plaj arayışında olanlar için ilk olarak Sarıyer Altınkum Plajı hakkında bilgi vereceğiz. Sarıyer Altınkum Plajı, İstanbul içerisinde günübirlik veya uzak mesafe tercih etmeyenler için oldukça uygun bir seçenektir. Peki, Sarıyer Altınkum Plajı nerede, nasıl gidilir ve daha fazlası için yazının devamı sizlerle. 

Sarıyer Altınkum Plajının, tatilciler tarafından nerede olduğu sıkça sorulan sorulardan bir tanesidir. Sarıyer Altınkum Plajı, İstanbul’un Sarıyer ilçesine bağlı olan Rumeli Kavağında bulunmaktadır. Şehir içinde olması İstanbullular için tercih sebebi haline gelmektedir. Rumeli Kavağında bulunan Sarıyer Altınkum Plajı hemen Yavuz Sultan Selim Köprüsü altında yerini almaktadır. Köprü uzantısının altında bulunan Sarıyer Altınkum Plajı hemen Yoros Kalesi manzarası karşısında bulunması ile gözlere de hitap etmektedir.

Bir diğer soru ise peki, Sarıyer Altınkum Plajına nasıl gidilir, olmaktadır. Sarıyer Altınkum Plajına kendi arabanızla veya toplu taşıma araçları ile gitmeniz mümkündür. Ulaşımı kendi aracı ile sağlayacak olan tatilcilerin ilk olarak gidecekleri durak Sarıyer ilçesi olmaktadır. Daha sonra navigasyon yardımı ile Sarıyer Altınkum Plajına kolaylıkla ulaşacaklardır. Ulaşım için toplu taşıma kullanacaklar için ise yine ilk olarak gelecekleri yer Sarıyer ilçesi olmaktadır. Daha sonra toplu taşıma araçlarından olan otobüs veya minibüsleri kullanarak Rumeli Kavağına ulaşmak olacaktır. Bu şekilde ulaşım sağladıktan sonra en son yürüyerek plaja ulaşmanız mümkündür. 

Sarıyer Altınkum, İstanbul içi plaj olarak tercih edilebilecek güzel plajlardan biridir. Bunun nedenlerinden biri ise suyunun temiz olmasıdır. Temiz suya sahip deniz olan plajlar her zaman tercih sebebi olmuştur. Suyunun temiz olmasını ise akan boğaza sahip olması ve suyun sürekli değişimi ile yenilenmesine bağlıdır. Sarıyer Altınkum Plajı denizi derinlik olarak oldukça orantılıdır. Birden derinleşen bir yapısı yoktur. Dubalar ile derinlik belirten bir tarafı olduğunda rahatlıkla yüzülebilmektedir. Boğaz altı olduğundan akıntının fazla olduğu unutulmamalı ve dikkatli olunmalıdır. 

Sarıyer Altınkum plajı girişi ücretli olmakla birlikte cüzi bir rakam söz konusudur. Ücretli olması bir nevi de herkesin giremeyeceği bir yer olduğundan güvenlik açısından da iyi olmaktadır.  Ücrete tabi olan hizmetler şu şekildedir; plaj, deniz, şezlong, şemsiye, soyunma kabinleri, wc, duş, mescit, sağlık kabini ve can kurtaran hizmetleridir. Altınkum Kadınlar Plajı ile de yan yana plajlardır. Bu açıdan ulaşım imkânı olarak kadınlar plajını servis imkânı bulunmaktadır.

Sarıyer Altınkum Plajı, boğazda deniz keyfi yapmak isteyenler için harika bir tercih olacaktır. Sarıyer Altınkum plajı etrafında evler ve yerleşke olmadığı için tam bir plaj havası yaşamak mümkündür. Plajın ücretli olmasının yanı sıra plaja gelenler yanlarında yiyecek içecek getirebilmektedirler. Yani içeri yiyecek içecek sokmak serbesttir. Plaj içerisinde yiyecek içecek alınabilecek yerde mevcuttur. Fiyatlar dışarıya göre farklılık gösterse de abartı fiyatlardan satış yoktur. Altınkum Kadınlar Plajı ile yan yan olmaları kolaylık sağlamaktadır. İki plajın işletmesi de aynı kişilere aittir. Hafta sonları bir hayli kalabalık olan Altınkum Plajı için erken saatlerde ve hafta içleri yoğunluk daha azdır.

KADINLAR PLAJI

Kadınlar Plajı

İstanbul içinde tatil yerleri arasında kadınlar plajı olan yerlerde vardır. Karışık denize girilmeyen ve görüş açısı olarak gözlenemeyen sadece kadınların girebildiği plajlar bulunmaktadır. Özelikle kız kıza tatil yapmak isteyenlerin rahat edebilecekleri kadınlar plajı seçeneği İstanbul içerisinde de bir hayli mevcuttur. İstanbul içinde denize gitmek isteyenlerin ve kadınlar plajı arayışında olan hanımlar için tercih edebilecekleri birçok plaj mevcuttur. Fakat imkanlar ve güzel bir deniz tatili arayışında olanlar için Sarıyer Kadınlar Plajı oldukça güzel bir seçenektir. Sarıyer Altınkum Plajının hemen yanında yer alan Sarıyer Kadınlar Plajı yine boğazın temiz, berrak sularında yüzmek isteyenler için harika bir tercih olacaktır. Bu plaj sadece kadınlardan oluşmaktadır. Kadın çalışanlarda dahil herkes kadındır. Kız kıza deniz tatili için çalışanların dahi kadın olduğu bu plaj güzel ve rahat bir tatil sunmaktadır. 

Ulaşım Sarıyer Altınkum Plajı ulaşımı ile aynı olup (yan yana oldukları için) servis imkânı da sunmaktadır. Evden plaja kadar getiren servis imkânı bulunmaktadır. Giriş ücretli olup fiyat performans açısından oldukça sizleri tatmin edecek hizmet anlayışına ve tatil olanağına sahiptir. Sarıyer Kadınlar Plajı içerisinde; masa sandalyeler, soyunma kabinleri, wc, mescit, duş, sağlık kabini, engelli erişimi, kafeterya gibi olanaklar bulunmaktadır. Kadınlar plajı olarak hizmet veren bu plaj otopark, gözetleme kulesi, can kurtaran, bayrak uyarısı gibi güvenlik önlemlerine çok önem vermektedir. Şezlong, şemsiye ve masalar ücrete dahil olmaktadır. Haftanın 7 günü hizmet veren Sarıyer Kadınlar Plajı, hafta içi ve hasta sonu aynı olacak şekilde sabah 07:00 akşam 18:00 saatleri arası hizmet vermektedir. 

Çalışanlarının dahi kadın olduğu Sarıyer Kadınlar Plajına 8 yaşından büyük erkek çocuk alınmamaktadır. Sarıyer Altınkum Plajı ile yan yana olduğu için ailece gelinerek kadınların kadınlar plajında iken ailenin erkek üyeleri karma plajda vakit geçirebilmektedir. Erkek çocuklarında Sarıyer Altınkum Kadınlar Plajından yakınlarının yanında faydalanabilmeleri için kimlik göstermeleri gerekmektedir. Sarıyer Altınkum Kadınlar plajı olarak 0-7 yaş arası çocuktan ücret alınmamaktadır. 10 yaşından büyük kız çocukları için tam ücret alınmaktadır. 

Sarıyer Kadınlar Plajı olarak kız kıza tatilin keyifle geçeceği güzel bir ortam, temiz bir deniz imkânı sunulmaktadır. Güler yüzlü personel ve hemen her ihtiyacınızı karşılayacak hizmet anlayışı ile sizlere güzel bir tatil deneyimi yaşatmayı amaçlar. Temizlik kurallarına harfiyen uyulmakla birlikte belirli aralıklar ile temizlik devamlı bir şekilde yapılmaktadır. İçerisinde mescit bulunması üzerine ibadet edecekler için güzel bir imkân sunulmaktadır. Bayanlar plajı olarak plajın çevresi kapalı olup başka bir yerden görünme imkânı yoktur. Sarıyer Kadınlar Plajı etrafında evler ve yerleşke olmadığı için tam bir deniz tatilinin, altın sarısı kumlardan oluşan sahilin ve temiz bir denizin keyfini sevdiklerinizle birlikte güvenle çıkartabilirsiniz. 

Boğazın altında akan suyun, yeşillikler içinde bir plajın hem de İstanbul içinde kadınlar için olması Sarıyer Kadınlar Plajını en çok tercih edilen plajlar içine dahil etmiştir. Yazın hanımlar tarafında yoğunlukla tercih edilen Sarıyer Kadınlar plajı hafta sonları ve öğleden sonra oldukça kalabalık olmaktadır. Sakin, güvenilir, rahat ve kız kıza güzel bir deniz tatilin tadını çıkarmak için hafta içlerini tercih edebilirsiniz. Evden sahile kadar servis olanakları ile de Sarıyer Kadınlar Plajı, kız kıza tatil yapacaklara ulaşım kolaylığı sağlamaktadır. Kadınlar plajı arayışında olanlar için Sarıyer Kadınlar Plajı oldukça güzel ve güvenilir bir tatil seçeneği olacaktır. 

SARIYER ALTINKUM PLAJI
SARIYER ALTINKUM PLAJI

Leave a Comment