İstanbul’da Denize Girilebilecek Plajlar

İstanbul’da Denize Girilebilecek Plajlar

İstanbul deniziyle, trafiğiyle, kalabalığıyla ve gezilecek yerleriyle bir dünya şehri olmuşken, İstanbul’da denize girebileceğiniz birbirinden güzel plajlar var. Plajlar bulundukları yerlere, konumlarına ve özelliklerine göre değişkenlik gösterirken aynı zamanda sıcak yaz günlerinde kendini rahatlatmak isteyenler içinde en iyi tercih oluyor.

Plajlar yılın belli dönemlerinden itibaren sezonu açarken yine aynı şekilde kapanıyor. Düzenli olarak temizlik oranları ölçülen plajlar, yeterli temizliğe ulaşıldığında mavi bayrak alabiliyorlar.  

İstanbul Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamalar göre plaj bölgelerinde gerekli dezenfekte işlemleri yapıldığı için corona bakımından herhangi bir problem yok.  Ancak gelen tatilcilerinde yine kendilerince gerekli önlemleri alması gerekiyor.

Menekşe Plajı

İstanbul’daki menekşe plajı toplamda 630 metrelik uzunluğa sahip. Plajda 200 şezlong ve 300 şemsiye bulunuyor. 20 soyunma kabinin olduğu 10 duş 20 tuvalet ve cankurtaranların hizmet verdiği kuleler mevcut. 120 araçlık otoparkı ile İstanbullulara hizmet veren plaj ücretsiz.

İstanbul’da Denize Girilebilecek Plajlar

Güneş Plajı

Güneş plajı 840 metre uzunluğa sahip içerisinde 1200 şezlong, 1590 şemsiye ve 25 tuvalet bulunuyor. 240 araçlık otoparka sahip olan plajın giriş ücreti 25 TL şezlong kirası ise 10 TL

Sarıyer Kadınlar Plajı

Sarıyer kadınlar plajı, kadınlara özel olarak hizmet veren, içerisindeki çalışanlarının tamamının kadın olduğu bir plaj. Temizlik ve hijyen yönünden oldukça temiz olan bu plaja ulaşabilmek için servisler mevcut. Servis evinizden alarak plaja kadar sizi ulaştırıyor. Sarıyer Altınkum plajı ücretli olarak hizmet veriyor ve 7 yaşından büyük olan erkek çocuklarının hiçbiri plaja alınmıyor.

İstanbul’da Denize Girilebilecek Plajlar

Caddebostan- 1

Caddebostan 1 plajı 450 metrelik uzunlukta içerisinde 800 şezlong, 600 şemsiye ve 8 duş bulunuyor. Plaj ücretli olarak hizmet veriyor.  Plaja giriş ücreti 25 TL olarak belirlenmiş.

Caddebostan-2

Caddebostan 2 plajı toplam 300 metrelik uzunlukta , içerisinde 500 şezlong ve 300 şemsiyenin olduğu plajda 16 soyunma alanı mevcut.

Yukarıda İstanbul plajları ile ilgili birkaç tanesini örnek olarak gösterdik, fakat denize girebileceğiniz farklı plajlarda var.

Leave a Comment