İstanbul’da Gidilebilecek Plajlar

İstanbul’da Gidilebilecek Plajlar

İstanbul’da yaşıyor ve yazın bunaltan sıcaklarından sıkılmışsanız o zaman gidebileceğiniz sizin için en güzel plajları bir araya getirelim istedik.

Sarıyer Altınkum Plajı

Yalnızca bayanlara özel olan Sarıyer Altınkum Plajı, şehrin gurultusundan kurtularak mavi derinliklere açılabilmeniz için en güzel plajlardan bir tanesidir. Günübirlik tatil planlamanızı yaparken aynı zamanda plaj içinde yer alan tesislerden ihtiyacınız olan şeyleri karşılayabiliyorsunuz. Bayanlara özel olmasından dolayı dışarıdan bakıldığında kesinlikle içerisi görülmüyor ve plaj çalışanlarının tamamı bayanlardan oluşuyor.

Burç Plajı

Burç plajı içerisinde yalnız yüzme değil bir çok aktivite yer alıyor. Plaj Boğaziçi Üniversitesine ait. Rüzgar sörfü, uçurtma, voleybol gibi bir çok aktiviteye dahil olabilme imkanınız mevcut. Hafta içi daha uygun fiyat olan plaj hafttasonlarında iki kat ücret alıyor.  

Baykuş Plajı

Baykuş plajı ailecek bir tatil yapmak isteyenler için alternatif niteliği taşıyor. İstanbul’da nezih plajlar arasında yer alan Baykuş plajında şezlong kiralama ya da çadır kurma imkanınız mevcut.

Menekşe Plajı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan plaja giriş ücretsiz, fakat plajda duş ve giyinme kabinleri kullanılmak istendiğinde ücretli olarak hizmet alınabiliyor.

Güneş Plajı

Güneş plajı da İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından işletiliyor. Florya’daki plaj halka açık, içeride şezlong ve şemsiye kiralanabiliyor.

Caddebostan Plajı

Anadolu Yakasında bulunan plaj, hafta sonu yüzmek isteyenler için ideal bir tercih olabilir. Plaj içerisinde şezlong ve bir tane büfe bulunuyor. Caddebostan’da toplamda tane plaj mevcut.   

Prenses Koyu Plajı

Büyükada’da hizmete yeni girmiş olan plaj, konaklama imkanı da sunuyor. Kısa sureli konaklama için ideal bir yer olan Prenses Koyu plajına giriş ücretli.

Yörük Ali Plajı

Konuklarına akşam canlı müzik keyfi yaşatan Yörük Ali plajlı, restoran hizmetiyle de romantik akşam yemekleri sunuyor.   

Ada Beach Blub

Temiz hava, mavi deniz ve sessizlik bir arada olsun diyorsanız Ada Beach Blub sizin için iyi bir tercih olabilir. Plajda yalnızca yüzme değil, golf, voleybol ve tekne turu gibi imkanlardan da yararlanmak mümkün.

İstanbul’da günübirlik ya da konaklama imkanı sağlayabilen pek çok plaj mevcut. Ancak bayan arkadaşlarınızla kız kıza yapacağınız güzel bir plaj arıyorsanız Sarıyer plajı doğru tercih olacaktır. Ulaşım için firmamıza bir telefon etmeniz yeterli olacaktır.  

Leave a Comment