İstanbul’da Kadınlara Özel Plajlar

İstanbul’da Kadınlara Özel Plajlar

Havaların ısınmasıyla birlikte tatil planlaması yapanlar çoğalmaya başlarken tatile çıkamayan pek çok İstanbullu da evlerine en yakın plajların nerede olduğunu sorgulamaya başladılar.

Sıcakların kavurucu bir hale gelmiş olması ve beraberinde bunaltan sıcaklar karşısında suyun rahatlatan etkisi insanları plaja doğru yönlendirmeye başladı. Bu makalemizde bizde buradan yola olarak tatil planlaması yapamayıp ya da sıcaklardan biraz daha serinlemek isteyen bayanlar için İstanbul’da kadınlara özel plajlar nerede ve hangisi? Bu konu hakkında bilgiler verelim istedik.

Kadınlara Özel Plajlar

İstanbul’da kadınlara özel olan birkaç plaj var ve kadınlar bu plajda erkeklerin olmamasından dolayı rahat ediyorlar. Özellikle muhafazakâr kitle bayanlar özel olan bu plajlarda yüzmenin tadını çıkarıyorlar.

Serander Çamlıbel Kadınlar Plajı

Serander Çamlıbel kadınlar plajına girişte ödenen 25 TL’lik ücretle birikte şezlong, duş, şemsiye gibi hizmetlerde yararlanabiliyorlar. Temiz ve hijyenik olan plaj kadınların gün boyunca kendilerine göre eğlenmelerine imkan tanırken içeri 8 yaşından büyük erkeklerin alınmaması da onları daha çok rahatlatıyor. Özellikle muhafazakâr kesim bayanlara özel olan bu plajda gönüllerinde denize girip güneşlenebiliyor. Plajda hizmet son surat devam ederken hizmeti yapanlarda yine kadınlar oluyor. Plajın açık adresi ise şöyle:

Adres: Yalova Caddesi Aliye Hanım Mahallesi Serander Çambel Tesisleri Esenköy / Çınarcık / Yalova

Sarısu Kadınlar Plajı

Sarısu kadınlara özel plajda güvenlik, cankurtaran gibi tüm önlemler alınmış. Ziyaretçilerine konforlu bir zaman geçirebilmek için her türlü avantajı sunan plajda güneşin ve denizin tadı sonuna kadar çıkarılabiliyor. Plajın açık adresi şöyle:  

Adres: Liman Mahallesi, 07130 Konyaaltı/Antalya

Tuzla Belediyesi Halk Plajı

Belediyeye ait olan plajın hakla açılmasıyla birlikte nezih ve temiz bir ortamda denize girebilme imkanı yakalanmış durumda. Tuzla Belediyesi Halk plajının özelliği ise haftanın yalnızca 3 gününde bayanlara özel hizmet veriyor olması. Plajın açık adresi şöyle:

Adres: Postane Mahallesi, Öğüt Sk., 34940 Tuzla/İstanbul

Poyrazköy Kadınlar Plajı

 Durgun deniziyle bayanlara avantaj sağlayan plajda 0–6 yaş arasında çocuklardan ücret alınmıyor 7–9 yaş arasındaki çocuklardan ise öğrenci ücreti alınıyor. Plajın açık adresi şöyle:

Adres: Poyrazköy kadınlar plajı / Beykoz / İstanbul, 34829 sultanbeyli/İstanbul

Altınkum Kadınlar Plajı

Yalnızca kadınlara özel olan Altınkum kadınlar plajı, Sarıyer’de bulunuyor. Gidiş ve dönüş hizmeti sağlayan turlar sayesinde plaja ulaşım oldukça kolay. Plajın açık adresi şöyle:

Adres: Rumeli Kavağı Mahallesi, İskele Cd. No:26, 34450 Sarıyer/İstanbul

Leave a Comment