SARIYER KADINLAR PLAJI

SARIYER KADINLAR PLAJI VE ALTINKUM KADINLAR PLAJI

Kadınlar Plajı

Sarıyer, yeşilin ve kumsalın bir arada olduğu, boğazın incisi kabul edilen ve gönül rahatlığı ile denize girilebilen bir yerdir. İstanbul Plajları içinde bulunanKadınlar Plajı hafta içi ve hafta sonu bayan çalışanlar yardımıyla sizlerin hizmetinizdedir. Ayrıca günü birlik tur olarak Sarıyer Kadınlar Plajı görebilirsiniz. Plaj içinde şezlong, şemsiye ve bayan personelleri ile sizlere en iyi hizmeti vermektedir. İçinde piknik alanlarının da bulunduğu Sarıyer ve Altınkum Plajında denizine rahatlıkla girebilirsiniz. Altınkum ismini hem sahilde hem deniz içinde bulunan ve tamamen altın rengi kumdan olmasından dolayı almaktadır. Hafta sonları aileniz ve arkadaş çevrenizle birlikte güzel ve keyifli anlar yaşamak için tercih edebilirsiniz.  İstanbul’da bayanların vazgeçilmez mekanları arasında olan plajlar sayesinde yaz aylarında bayanların akınına uğramaktadır. Günü birlik gidiş ve dönüş plaj turları olarak 07.00 ve 18.00 saatleri arasında siz bayanları ağırlamaktadır. 

Sarıyer Altınkum Plajına Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Toplu taşıma, özel araçlar veya şehir hatları vapurları yardımıyla Sarıyer Altınkum plajı ulaşım sağlanmaktadır. Toplu taşıma ile ulaşım sağlamak isteyen bayanlar metro ile Hacıosman durağına gelmeleri gerekir. Buradan Rumeli kavağı otobüslerine binerek Rumeli kavağına ulaşmaları gerekmektedir. Bu durakta indikten sonra yürüyerek Sarıyer Kadınlar plajına 10 dakikada ulaşabilirsiniz.  Avrupa ve Anadolu yakasından farklı şirketlere ait özel servisler de kullanılabilir. Servislerin ücretleri 6 yaştan küçüklere ücretsiz olmaktadır. Ayrıca 6 ile 10 yaş arası ve 10 yaş üstü çocuklara da farklı ücretler alınmaktadır. Plajın içerisine 8 yaşından büyük erkek çocukların girmesi yasaktır. Plajlara ulaşımda kullanılan servislerin sabahları geliş ve akşam dönüş vakitleri standarttır. Servisler, merkezi yerlerden siz değerli bayanlarımızı alır ve aynı noktaya tekrar bırakır. 15 kişiden fazla gruplara yeni ilave saat uygulanır. Ulaşım servislerinde, rezervasyon işlemlerinde eksiksiz ve tam olarak bilgileri belirtmeniz gerekmektedir. 

Sarıyer Altınkum Plajı Servis Kalkış Noktaları Nerelerdir?

Sarıyer Altınkum Plajı turlarına katılmak ve güzel bir gün geçirmek isteyen bayanlarımıza Avrupa yakasında ve Anadolu yakasında bulunan tüm ilçelere servisler bulunmaktadır.  Bu servis hizmetiyle haftanın her günü Sarıyer Altınkum Plajı şehrin kalabalığından ve yoğun iş temposunun verdiği stresi üzerinizden atabilirsiniz.  Günü birlik veya hafta sonu için ideal bir yer olan kadınlar plajında gönlünüzce deniz, kum ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz.  

ALTINKUM PLAJI
SARIYER KADINLAR PLAJI

Sarıyer Altınkum Kadınlar Plajı Hakkında Bilgi 

İstanbul’un Avrupa yakasında bulunan ve İstanbul boğazının en kuzeyinde balığı, inciri ve midyesi ile meşhur olan sahil semti Rumeli Kavağındaki plajdır. Sarıyer’e bağlı bulunan Rumeli Kavağının plajlarından biri olan Altınkum Kadınlar Plajı da temiz hava ve yeşilliği ile sizlere haftanın yedi günü hizmet vermektedir.  Denizin, kumun tadını çıkarabileceğiniz ve haziran ayı itibariyle rahatlıkla gelebileceğiniz bir ortamdır. Üç tarafı denizlerle kaplı bir ada konumunda olan Altınkum Kadınlar Plajı erkekler olmadan rahat edebileceğiniz sizlere alternatif bir yer olmaktadır. Denizin, kumun ve güneşin tadını çıkarmak isteyen bayanların çocuklarıyla ve arkadaşlarıyla eğlenceli vakit geçirmeleri için kendilerine özel plajlardandır.  Halk plajlarının çok kalabalık olmasından dolayı ortamdan çabuk sıkılabilirsiniz. Sarıyer Altınkum Kadınlar Plajı rahat vakit geçirebileceğiniz bir ortamdır. Genellikle muhafazakâr bayanlar tarafından tercih edilir diye düşünülse de her kesimden bayanların rahatlıkla tercih ettiği İstanbul’un en temiz ve güvenilir plajlarından birisidir.  Alınan önlemlerle insan kapasitesinin en az olduğu, ateş ölçümleri, sosyal mesafe kurallarının uygulandığı ayrıca masalar ve şezlonglarda hijyen kurallarına uygun olan bir plajdır.

Sarıyer Altınkum Plajı Özellikleri Nelerdir?

Yaz sezonunun açılması ve insanların sıcaklardan bunalmasıyla birlikte rahat bir gün geçirmek için ilk akla gelen yerlerden biri plajlar olmaktadır. Yoğun bir iş temposundan ve şehrin kalabalık ortamından kurtulmak için en güzel yerlerden biri Sarıyer Kadınlar Plajıdır. İş stresinden kurtulmak istiyorsanız, rutin bir yaşantıdan uzaklaşmak istiyorsanız tercih edebileceğiniz yerlerden biridir. Sarıyer Kadınlar Plajı en önemli özelliklerinden birisi de mavi bayraklı plaj olmasıdır. Ayrıca kadınlara ait bir plaj olduğu için plaj içinde çalışan personelin tamamı da bayanlardan oluşmaktadır. Plaj içinde bulunan kamp alanları da hafta sonları daha kalabalık, hafta içleri daha sakin olmaktadır.  Sarıyer Altınkum Plajı içindekonaklama imkânı bulunmamaktadır. Plaj girişi ücretli olmaktadır. Sadece tesettürlü bayanların tercih ettiği değil her kesimden bayanın tercih ettiği bir plajdır. Gözlerden uzakta olan ve gönül rahatlığı içinde denize girebileceğiniz bir alandır. Bayanlar Plajı deniz ve piknik keyfini yaşayabileceğiniz bir mekandır. Cankurtaran hizmetinin olmasından dolayı siz bayanların güvenli bir şekilde deniz keyfi yaşamınızı sağlar. Büfe ve kantin hizmetinin olması deniz ve kumda yiyecek- içecek sorununuzu ortadan kaldırır. Denizin temiz ve durgun olması da sizlerin bu plajı seçmenizde önemli rol oynar.

SARIYER ALTINKUM PLAJI
SARIYER ALTINKUM KADINLAR PLAJI

Altınkum Kadınlar Plajında Neler Bulunur?

Altınkum Kadınlar Plajında masa, sandalye, soyunma odaları, bayan cankurtaranlar, özel duş kabinleri, mescit, sağlık kabinleri ve tamamen bayanlardan oluşan personeller bulunmaktadır. Kadınlar plajına 9 yaşından büyük erkek çocukları giremez. Yeme içme sizlere ait olmaktadır. Evlerinizden yiyecek ve içecek getirebilirsiniz veya plaj içinde bulunan tesislerde ücretli olarak yemek temin etme durumu bulunmaktadır.  Çocuklarınızın, nüfus cüzdanları ile birlikte plaj girişlerine gelmeleri gerekmektedir. Plaj içerisinde kafe vee kantin bulunmaktadır. Ayrıca plaj içerisinde mangal yapmak yasaktır. Sarıyer Altınkum Kadınlar Plajı denizigenel olarak temiz ve berrak gözükmektedir. 

Altınkum Kadınlar Plajı Giriş Şartları Nelerdir?

Bu plajdan yararlanmak isteyen bayanlardan giriş ücreti talebinde bulunur. Ulaşım için 0-5 yaş çocuklardan ücret alınmaz. 6-9 yaş kucakta olan çocuklardan indirimli ücret alınır. 10 yaştan büyük kız çocuklarından tam ücret alınmaktadır. 8 yaştan büyük erkek çocuklar Kadınlar Plajı imkanlarından yararlanamazlar. Bunların dışında şezlong, masa, sandalye ve şemsiyelerden artı ücret talep edilmektedir. 

Altınkum Kadınlar Plajını Neden Tercih Etmelisiniz?

Mahremiyete önem veren bayanlar deniz tercihlerinde arayış içine girerler. Denize girmenin ve güneşlenmenin özgürce tadına varacakları yer ararken en çok Altınkum Kadınlar Plajını tercih ederler. Her türlü hizmet ve imkânı sunan plajda rahatsız olmadan güzel vakit geçirmeniz için her türlü ve en iyi fırsat sağlanmaktadır. Kadınlar plajına ait olan bölümde dubalar yardımıyla çevrilmiş olmasından dolayı çevreden ve teknelerden gelebilecek rahatsızlık engellenmiş olmaktadır. Güvenlikli bir plaj olmasından dolayı ailece rahat bir ortamda yeşillik, deniz ve kumun keyfini çıkartabilirsiniz. Kapalı ve tesettürlü bayanların da rahatlıkla tercihleri arasında olabilecek plajda güvenlik ön plandadır. Ayrıca güneşten alınan ve sağlık için çok önemli olan D vitamini eksikliğine genellikle ülkemizde çok sık olarak rastlanır. Bayanlarda daha fazla görülen D vitamin eksikliği güneş ışığından alınır. Güneş ışığından alınan bu vitaminler kemik sağlığınız için ve metabolizma için çok gereklidir. Güneş ışığından da en iyi faydalanmak için ülkemizin dört bir yanında bulunan denizden ve plajlardan yararlanılır. Bunun için  Altınkum Kadınlar Plajı da en ideal yerdir. Sarıyer’in tertemiz koylarından biri olan ve yüzmenin tadını çıkaracağınız plajların başında Altınkum Kadınlar Plajı gelmektedir. Temiz hava ve berrak suyu ile en çok tercih edilen mekanlardan ve plajlardan birisidir. Sahili ile piknik alanlarının bir arada olduğu nadide yerlerdendir.

ALTINKUM KADINLAR PLAJI
ALTINKUM KADINLAR PLAJI

Leave a Comment